BLOG

Přechod na nové krmivo a střevní mikrobiom

Dlouhodobé krmení jedním druhem krmiva se stále stejným zdrojem bílkovin a dalších látek zvyšuje citlivost trávení a může dokonce podpořit rozvoj potravní intolerance nebo alergie. Proto je vhodné …

Přečíst článek →

Potravinová alergie u psů

Potravinové alergie jsou v rámci veterinární péče opravdovým diagnostickým oříškem. Je to z důvodu, že doposud neexistuje jednoznačný test pro jejich potvrzení a úspěch stanovení této diagnózy leží převážně …

Přečíst článek →

Svalová kondice psa

Na webu WSAVA lze najít moc pěkný plakát o hodnocení svalové hmoty psa. Svalová kondice se hodnotí pomocí palpace – prohmatání – oblastí páteře, lopatky, lebky a křídel kyčelní kosti. …

Přečíst článek →

Veganská krmiva pro psy a kočky

Veganská krmiva pro psy a kočky – v čem je háček? Studie z roku 2020 se podívala na splnění nutričních limitů veganskými krmivy. Makronutrienty, tedy obsah sacharidů, proteinů a lipidů, byl splněn …

Přečíst článek →

Dýně v psí výživě

Dýně v psí výživě Dýně se stala oblíbenou součástí psích krmiv, zejména z důvodu obsahu vitamínů, minerálů a vlákniny. Je bohatá na vitamíny A, C a E, draslík a železo. Obsahuje také …

Přečíst článek →

Mohou psi trávit vařený škrob?

Mnohdy se setkáváme s názory, že psy nemohou efektivně trávit škrob, kupříkladu, že vařené brambory jsou pro psa nestravitelné. Ale je tomu opravdu tak?

Přečíst článek →

Opravdu je grain-free krmení lepší?

Řada krmiv pro psy využívá obiloviny a produkty z nich jako zdroj karbohydrátů a proteinů. Navzdory nutriční hodnotě považují mnohdy majitelé tyto ingrediencie pouze za „balastní“ a někteří věří, že způsobují nebo zhoršují alergie.

Přečíst článek →